Zprávy z tábora vlčat a světlušek 2013

Čtvrtek 25. 7. – Probouzíme se do jemného deštíku, který se během dne ještě chvíli opakuje, dlouhodobé vedro ale zůstává a my opět obsazujeme koupaliště. Světlušky hrají v lese odpoledne hru na pravěké motivy, vlčata vyrážejí po šestkách na okružní úkolovou cestu kolem tábora. Děti se těší na zítřejší příjezd rodičů a díky přirozené únavě jim nevadí ani dřívější večerka.

Středa 24. 7. – Dlouhodobé hry se blíží ke konci, společný čas v táboře se krátí. Červencové teploty nás odpoledne přivádějí opět na koupaliště. U slibového ohně světlušek skládají slib Filly a Ziko, Vanilka dostává šátek skautek. Vlčata vyrážejí na noční hru. Noc už je zatažená, poprvé za celý tábor začíná mžít.

Tábor 2013

Úterý 23. 7. – Nezaprší a nezaprší. Většinu dne výletujeme po místních skalách a borových lesích, vedru čelíme v říční tůňce a na koupališti. K večeři pečeme buřty, spát jdeme opět do stříbrné měsíční noci. Světlušky se zítra chystají na slibový oheň. Běh tábora je vesměs klidný, ale rozhodně se nenudíme. Leckdo už se těší na pátek a příjezd rodičů – celé dny do konce tábora už zbývají jen tři.

Pondělí 22. 7. – V dalším teplém dni se jako obvykle zdržujeme většinu času v okolí tábora a na koupališti. Obědváme podruhé borůvkové knedlíky, k večeři si světlušky i vlčata dělají po šestkách bramboračku. Pokračují etapové hry, vlčata hrají simulační úsek s mletím obilí a pečením chleba, světlušky se věnují rukodělkám. Zítra se všichni chystáme na celodenní výlet.

Neděle 21. 7. – Den opět téměř bez mráčku a s parnými teplotami (zima bývá jen občas v noci). Vlčata ve volnějším dopoledním programu vyřezávají loďky z kůry, světlušky staví v lese přístřešky. Na místním koupališti je před odpolední svačinou hlava na hlavě. Odpoledne kluci pořádají táborovou olympiádu, světlušky mají večer v programu oheň. Na dobrou noc nám krásně svítí měsíc téměř v úplňku.

Sobota 20. 7. – Asi první den, kdy je trochu zataženo a jen kolem dvaceti stupňů. Odpoledne máme u vlčat i světlušek závod na všímavost, děvčata si vyrábějí nástroje k lovu, kluci plní vlčácké stezky a všichni náruživě hrají přehazovanou přes síť. Denně kontrolujeme klíšťata, větší úrazy se nám zatím naštěstí vyhýbají. Zdá se, že na táborový režim už jsou všichni zvyklí a baví je to tu.

Pátek 19. 7. – Pokračuje horko, koupání a zvýšená spotřeba vody. Vlčata přes den zpracovávají dřevo na oheň, světlušky, které mají službu, vaří k obědu maso s rýží a k večeři buřtguláš. Odpoledne hrajeme všichni dohromady (světlušky, vlčata i skauti) velkou obchodnickou terénní hru. U vlčat se večer koná slibový oheň – vlčácký slib skládají Šátek, Lovec, Zoubek a Klíště.

2013_07_18_tabor2013

Čtvrtek 18. 7. – Pokračují teploty okolo třiceti stupňů, zatím to vypadá na tábor bez deště. Voda z cisterny zase záhy mizí a zase se dováží. Opět se všichni koupeme, světlušky malují a vyřezávají ze dřeva, vlčata si šijí kapsáře do stanů a hrají na pašeráky. Obědváme špagety, ke snídani máme koláče (o dovoz pečiva se stará místní pekárna). Nálada v táboře je dobrá.

Středa 17. 7. – Vlčata vyrážejí na celodenní výlet ke skalám do Toulovcových maštalí a na koupaliště v Roudné, světlušky přes den v táboře zápasí s prázdnící se cisternou vody (nakonec úspěšně), kuchtí k obědu borůvkové knedlíky a k večeři čočku. Od začátku tábora pořád ještě nezapršelo, pokračují teplé až parné dny. Jsme zatím v pořádku na těle i na duchu.

Úterý 16. 7. –  Na tábořišti už jsme obstojně zabydlení, denní režim se začíná zklidňovat – a děti ostatně také (přinejmenším vlčata po odpoledním koupání a dovádění ve vodě). Počasí je (a asi dál bude) pořád plné slunce až vedra. Obědváme rizoto, světlušky vyrážejí na polodenní výlet, vlčata pokračují v Čarodějově učni, barví si trička a střílejí z luku.

Pondělí 15. 7. – Tak jako včera se přes den koupeme, počasí se lehce ochlazuje a fouká vítr. Hrajeme společnou pátrací hru, světlušky vyrábějí pravěkou keramiku, vlčata se učí plést turbánky k šátkům. Večer máme (světlušky i vlčata) společný oheň. Děti tábor zatím zvládají slušně, je na ně většinou spoleh, na řadě z nich je vidět od loňského tábora potěšující pokrok.

Neděle 14. 7. – Dopoledne vyrážejí zájemci do blízké Proseče na mši, během dne se mezi hrami všichni odcházíme vykoupat. Světlušky, které se naráz ocitly v pravěku, loví do táborové hry zubry, vlčata barví měšce na čarodějnické měďáky. Na oběd jsou masové těstoviny, k večeři táborový hamburger (podle toho, jak jídlo mizí, dětem očividně chutná).

autobus

Sobota 13. 7. – Cesta na tábořiště probíhá bez problémů, hned se zabydlujeme ve stanech a vyrážíme na prohlídku okolí. Deset minut chůze z tábora máme přírodní koupaliště, všude kolem borovicové lesy a skály. Večeříme guláš, probíráme táborový řád, hrajeme pár her a o půl desáté máme první večerku.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*