Září 2015 – ve znamení nováčků

Prázdniny a tábory jsou úspěšně za námi. Možná dobře, možná zle, ale čas stále utíká kvapným tempem dál. Ovšem díky obrázkům, ať už těm statickým či pohyblivým, můžeme si trochu zavzpomínát:

YouTube Preview Image

Jo, bylo nám o prázdninách krásně a video výše náladu táborů dokonale vystihuje. Ale teď k aktuálnímu dění. Se začátkem září se opět rozjela oddílová činnost – pondělní, úterní, středeční i čtvrteční schůzky vlčat, světlušek, skautů, skautek i benjamínků, první výpravy a pro vedoucí také první středisková rada.

Jen vyjímečně dokáže naše zkušené skautské vedoucí něco rozhodit. Letošní začátek školního roku ale byl trochu jiný, ne úplně obvyklý. Na mnoha tvářích se při zahájení první schůzky objevil překvapený, až zděšený výraz. Nováčci. Né, že by jich pár nepřibylo každý rok, ale letos to byl skutečně nečekaný nával. A tak na radě, při zprávách z oddílů, zní ze všech stran stejně:

„Máme plno.“

 

Smečka vlčat hlásí aktuální stav 25 členů, světlušky se také rojí a holek už je rázem skoro pětatřicet. Mravenci zas, oproti plánům, začali rok jak s prvňáky, tak i s předškoláky. Nováčkům se nevyhli ani u skautů.

Místnosti jednotlivých oddílů praskají ve švech a třeba v takové pondělky se nám domek v Čihákově ulici doslova otřásá v základech. Klubovny se najednou zdají menší než dříve a menší, než bychom potřebovali.

Ve výsledku příliv nováčků značí jediné. Velkou pochvalu všem skautským vedoucím a dobrovolníkům. Nejen naše oddíly odvádějí svou práci na 100 % a dobré jméno skautingu se mezi rodiči šíří lavinovým tempem. A přiznejme si, kde jinde sehnat takhle levné a kvalitní hlídání. ;) I když skauting, to je mnohem víc…

 

S rozjezdem nového školního roku přeji všem pevné nervy, žádné maléry a samé úspěchy.

 

Na viděnou na schůzkách a výpravách,

Martin

Komentáře jsou zakázány.