Výprava světlušek do Srbska

Světlušky v Srbsku (2. 3. 2013)První březnová výprava světlušek (2. 3. 2013) proběhla v téměř jarním počasí. Vyrazili jsme do Srbska na Berounce. Zbytky sněhu nám tály pod nohama. Potůček plný roztáté vody vesele bublal a my se vydali lesní cestičkou do kopce objevovat nepoznané. Ve sněhu jsme pozorovali spoustu stop lesní zvěře a bylo fajn vědět, že les je plný života, i když se s ním nepotkáme úplně bezprostředně.

Ve velké a prostorné jeskyni, kterou jistě kdysi dávno obýval pračlověk, který se o ni nejdřív musel poprat s medvědem, jsme poobědvali. Pak nás čekala velké hra na lovce. Po další cestě, na louce, kde bylo více sněhu, bylo k vidění ještě více stop. Díky předešlé hře jsme je uměli už mnohem lépe rozpoznávat. Další velká hra byla na sběrače, nejtěžší při ní bylo poznat jednotlivé jedovaté rostliny.

 

Komentáře jsou zakázány.