Vlčata ve Svatém Janu pod Skalou

Vlčata ve Svatém Janu pod Skalou (2. 3. 2013)2. březen 2013 byl den, kdy jsme měli na oddílové výpravě krajem Českém krasu štěstí místy téměř na jaro. Ráno začínalo po vystoupení z vlaku ve Vráži u Berouna ještě na sněhu – a odpoledne už to bylo díky probuzenému slunci skoro na košile. Naše hlavní zastávka na cestě z Vráže do Srbska byl zejména Svatý Jan pod Skalou se svou skalnatou vyhlídkou. Ještě ve vlaku jsme stihli ve dvojicích skládání řetízků z kancelářských sponek (jednou rukou), cestou kromě pozorovacích her a hledání slov od daného písmene stavíme sněžné věže. Ve Svatém Janu nás zaujme jeskyně sv. Ivana, poustevníka, který v ní měl kdysi přebývat, a u ní minerální pramen fungující na bázi moderní technické vymoženosti: voda teče, když zmáčknete vypínač.

Ze Svatého Jana nás vede žlutá značka podél říčky Loděnice k široké a klidné hladině Berounky. Na trase pozorujeme koně, hrajeme na medvědy (kdo se udrží nejdéle na stromě?) a nedaleko před Srbskem, které je naší cílovou zastávkou, činíme delší pauzu na svačinu a slavnostnější nástup. Kulich a Lovec na něm dostávají zasloužené odznaky – služební léta neboli lipový lístek za dovršený rok činnosti v oddíle. Ze Srbska se vracíme opět vlakem a v šestkách při tom mimo dojde jiné na vymýšlení co nejdelšího příběhu, ve kterém by všechna slova začínala na písmeno P. Kdo s námi nebyl, může litovat! Za účast zaslouží největší uznání žlutá šestka, která dorazila v plném počtu (od modrých scházel Tom a od zelených Indi, Sekaná, Ondra a Zip).

 

Komentáře jsou zakázány.