Vlčata byla na pololetkách se skauty

2015-01-30_vlcata_skauti_06(Desná u Tanvaldu, 30. 1. – 1. 2. 2015)

Po třech letech konečně opět s našimi skauty, a bylo to moc prima – nejenom proto, že vlčat jelo poskrovnu a polovina skautů jsou vlastně ještě pořád vlčata, ale hlavně pro příklad, jak se chovají zkušenější, jejich obětavá pomoc a společné hry. Venkovní koulovačky, stavba iglú, každodenní bobování a nepřekonatelně napínavá hra Ufon. Vlčátka si ve volných chvilkách stavěla z matrací bunkr zvaný „Ďuzna“, v němž si vydržela dlouho hrát. Nutno pochválit hlavního organizátora Čipa, přetékajícího novými nápady a udržujícího konverzaci při stmelování kolektivu. Pirát zase prokázal velké orientační nadání (jako jediný podle buzoly našel sever a v terénu Cyranovu zkratku k bobovacímu svahu a jako jediný si také dokázal sbalit spacák, a to ještě před službou). Ve službě to velmi dobře šlo Ondrovi a Esíkovi, Esík je navíc chytrý a zná spoustu věcí („Tohle je Jižní Amerika, ve které žil Batlička, jehož příběhy si čteme,“ prohlásil při byznys hře Podniky), Ondra suverénně na bobech sjížděl svahy a projížděl nové trasy, Čip, Marťa a Krtek, šťastní majitelé nožíků, skvěle očistili půlené větve budoucího věšáčku od kůry. Krtek svou rozvážnou, usměvavou povahou dotvářel klidnou atmosféru. Škoda pro ty, kteří se této výpravy nemohli zúčastnit, stála za to!

Komentáře jsou zakázány.