Vlčata bodovala na „ježkovi v kleci“

Čtrnáct vlčat se v sobotu 23. prosince 2013 vypravilo na XIII. ročník Memoriálu Jana Tleskače, mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece. Akci pro skauty i neskauty, která se už tradičně odehrávala v areálu emauzského kláštera, tentokrát patrně naposledy pořádal Slavomil Janov – Nashville, vedoucí klubu oldskautů Jestřábi z našeho střediska. Zápolení kluků o to, kdo nejrychleji vyprostí foglarovský hlavolam z železné klece, nám ve finále vyneslo bronzovou medaili, když Lovec vybojoval s časem 22,52 vteřin 3. místo ve věkové kategorii Junior (blahopřejeme!). Ale stihlo se toho víc: dopoledne před začátkem soutěže jsme si dopřáli po okolí Emauz orientační hru s hledáním zašifrovaných adres a v polední pauze jsme stihli prohlídku blízké botanické zahrady (ve které mají i náš erbovní strom ginkgo). Po cestě zpátky došlo tenisákovou bojovku a zastavení u památečních novoměstských míst, jako jsou chrám sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, kde zemřeli parašutisté-atentátníci na Heydricha, bydliště A. B. Svojsíka, zakladatele skautingu u nás, nebo Národní třída se vzpomínkou na listopad 1989.