Světlušky a vlčata zpívaly v domově seniorů

Na vánoční oddílovce tentokrát v klubovně z pátku na sobotu přespávaly jen světlušky a skauti. Vlčata si dala sraz v sobotu 21. prosince ráno a hned se světluškami vydala do Domova pro seniory Slunečnice na Praze 8, kde jsme stejně jako loni chtěli potěšit místní důchodce vánočními koledami. Vracíme se před polednem, světlušky už mají po nadílce a rozcházejí se, vlčata ještě čeká odpolední program s hrami a vánočními zvyky, zdobením a pojídáním chlebíčků. V čase, kdy se u vlčat k vánoční schůzce scházejí Mravenci, vyrážejí kluci na Máchalku hrát vybíjení jedné šestky dvěma ostatními na čas, terénní hledání rozstříhané zprávy o narození Ježíška (v hlídaném území) a už za šera lov blikající bludičky. Zpátky v klubovně pak nastává hraní koled a rozdávání vlastnoručně vyráběných dárků. I přes jejich velký počet je ve tři čtvrtě na šest vybaleno, do příchodu rodičů se stíháme uklidit a rozloučit se zpěvem večerky pod rozsvíceným adventním věncem.