Sraz oddílů 2017 Meziříčí

Letošní sraz oddílů uspořádali Krhúti na svém tábořišti v Meziříčí o víkendu 22.-24.9.2017. Po loňském ročníku, který pořádalo Ginkgo, bylo i letos naše středisko na akci zastoupeno skauty i skautkami. Sychravého víkendu v údolí Vlásenického potoka se celkem zúčastnilo na 150 pražských skautů a skautek všeho věku.

Shrnutí o tom, jak celá akce proběhla, napsal za skauty Tiger:

 

Na místo jsme dorazili asi kolem osmé. Zásobovací vůz se ovšem zdržel, v cimrmanovském stylu po několika hodinové cestě na Tábor skončil u Havlíčkova Brodu se závadou na systému čištění zplodin. Naštěstí závada nebránila v další cestě a po přemluvení nezbedné navigace vůz dorazil okolo deváté na tábořiště.

Oddíl se zatím hřál u ohně a krátil si chvíli povídáním a pojídáním zásob z domova. Hned jak dorazilo auto, dali jsme se do stavby stanů. Vše probíhalo celkem hladce a kluci si zaslouží pochvalu.

Druhý den ráno jsme vstali před osmou, uvařili čaj a posnídali záviny rozličných příchutí. Po hromadném nástupu a vznesení vlajky (vznesla se zavěšena dvěma meteorologickými balóny – pravda, dosti neochotně) začala velká soutěž mezi hlídkami z jednotlivých oddílů.

První hra nesla název „99“. Byla to makačka, protože úkolem jednotlivých šestičlenných hlídek bylo devadesát devětkrát oběhnout vytyčenou trasou a to různými způsoby (jednotlivci, dvojice, trojice, trakaře, celá skupina držíce se za ruce…). Hoši se tak v pošmourném dopoledni pěkně rozehřáli. Hlídka vedená Ježkem skončila ve své kategorii na úctyhodném druhém místě.

Následovala uzlová štafeta, hostícím oddílem Krhútů zvaná regata. Při ní se ukázala nedostatečnost mnoha oddílů ve znalostech základních šesti uzlů. Ani naši borci si nevedli úplně nejlépe.

Poté proběhla ještě tzv. Kaluskatiáda (zkomolenina slova Kalokagathia). Tato soutěž prověřila všeobecné znalosti (skutečně ze všech možných směrů – mnozí z nás se tak poučili, že poslední superstar vyhrála jakási Ema Drobná – v mém případě jsem se zejména poučil, že tato pochybná estráda ještě stále figuruje v programu tuzemských televizních stanic).

Následoval rychlý oběd a po něm ještě několik soutěží včetně orientačního běhu po blízkém okolí, který se protáhl až do sedmi do večera.

Celkově znaveni jsme zhltli Slavíkův báječný guláš (Slavík se poučil, že krásně hnědou barvu guláše dělá paprika) a byl čas na velký srazový oheň. Fatra byla úctyhodná a rozličné scénky v některých případech pobavily. Programu opět vévodili Krhúti, jejichž slavné těleso pěvěso v tomto ročníku rozšířila i baskytara. Náš oddíl zaznamenal historický úspěch, neboť jsme v soutěži scének obsadili druhé místo s pásmem „neviditelná lavička“. Byly také vyhlášeny výsledky srazové hry – jedna družina obsadila 7/10 místo a druhá dokonce 4/10 – bedna jí unikla o pouhý půlbod.

Někteří šli spát pozdě v noci, ale my jsme se odebrali na kutě již kolem jedenácté. Díky tomu jsme druhý den vyskočili jako (zchromlé) rybičky. Následovala již jen akční vlajková na louce (životy znázorňovaly fáborky na ruce, které bylo nutno strhávat). Skončila diplomaticky nerozhodně. Závěrečný nástup, zabalit a hurá na vlak. Cesta zpět utekla jako voda. Hodná paní v kupé se s námi podělila o bábovku a čokoládovou buchtu s marmeládou (vracela se z hub, které prý rostou jako o život).

Rozchod na Hlavním nádraží byl jako vždy živelný, všichni se již těšili do sprchy a do vyhřátých domovů.

 

Další výprava, která nás čeká jsou až za měsíc podzimní prázdniny. Pojedeme do klubovny v Jilemnici, kde se před osmi lety odehrála první výprava pod mým, Jirošovým a Filozofovým vedením. Zavzpomínáme tak na ty staré časy i tématem výpravy, kterým se stane film Vikingové.

 

Zdraví

Tiger

 

Několik fotek od skautů:

https://1drv.ms/f/s!AiH7mCfLW5phpSa5KnKiJxUu8Luw

 

Fotky skautky:

Komentáře jsou zakázány.