Proběhly pololetní prázdniny vlčat a světlušek

Pololetky vlčat a světlušek 2013První vícedenní výprava vlčat a světlušek v novém roce se konala o pololetních prázdninách v prvních třech únorových dnech v Mařenicích v podhůří Lužických hor. Se zázemím na skautské základně Maruška jsme tu vyráželi na cesty po okolí, koulovali se ve zbytcích tajícího sněhu, chvíli se klepali zimou na severní straně kopců a na jižní se pak ohřívali. Počasí se nám ukázalo v lecjakých podobách: po týdnu dešťů a ustupujících mrazů střídavě svítilo slunko, sněžilo a opět pršelo, jednu chvíli se světlem a teplem vyloženě hlásilo předjaří a za pár hodin zase přišla chumelenice.

Světlušek se sešlo deset, vlčat o jednoho méně. V pátek dopoledne jsme se autobusem dostali přímo na místo, v neděli odpoledne jsme museli za zpátečním autobusem kus cesty pěšky – přes osadu Naděje a zříceninu hradu Milštejn až do Svoru. Výlety nás vedly do okolí plného borovic a chráněných rašelinišť, k nedaleké linii pohraničních bunkrů nebo za ledovou jeskyní u Naděje. Vlčata statečně vyšplhala na Zámecký vrch, vysoký sice jenom 536 metrů, v namáhavém strmém terénu nám to ovšem bohatě stačilo. Na původně plánované bobování a lyžování nedošlo, světlušky přesto v rámci průzkumu Antarktidy hledaly jižní pól. Kluci se na noc při Mauglího příbězích přenesli naopak do indické džungle. Zpívalo se, hrálo, vyprávělo a samozřejmě i vařilo a jedlo (sekaná s bramborovou kaší, rizoto, krupice). Kdo nezažil, ať lituje! Příští výpravy už nebudou jen předjarní, ale snad čím dál tím jarnější…

 

 

Komentáře jsou zakázány.