Co s sebou

Co na schůzku:
zápisník, deník, stezku, tužku, uzlovačku, tenisák, šátek,  KPZ*, kapesní nůž.

Co na jednodenní výpravu:
malý batůžek se svačinou a pitím, zápisník, deník, stezku, tužku, uzlovačku, tenisák, šátek, KPZ, kapesní nůž, průkazku, pláštěnku, náhradní ponožky, kroj* a oddílové tričko, Opencard nebo jízdenky na MHD

Co na vícedenní výpravu:
malý batůžek vybavený jako na jednodenní výpravu + do velkého batohu: spacák, karimatka (alumatka), igelit*, mycí potřeby (kartáček, pasta, mýdlo, hřeben, toaletní papír), sirky, svítilna, ručník, pyžamo, ešus, lžíce, hrneček, utěrka, houbička, náhradní obuv, spodní prádlo, plavky, skautské a oddílové tričko, všední oblečení dle počasí. Kroj a oddílové tričko na sebe!

KPZ – krabička poslední záchrany:
Do malé plechové, či plastové krabičky (aby se vešla do kapsy) vložit: na lístečku adresu a důležité kontakty, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, 2x přestupní jízdenku MHD, papír, obinadlo, rychloobvaz, tužku, gumu, křídu, několik zápalek se škrtátkem, jehlu, nit, knoflíky, špendlíky, zavírací špendlíky, hřebíky, gumičku, provázek, svíčku, připínáčky, poštovní známku, drátek, 50 Kč v drobných, březovou kůru

Kroj:
Lze zakoupit v prodejně JUN v Haškově ulici v Praze 7. Jeho součástí je zejména košile, žlutý šátek s turbánkem, píšťalka na žluté šňůrce a čapka. Kalhoty, kraťasy, či sukně zelené, event. hnědé barvy lze použít jakékoliv. Kromě tohoto oficiálního kroje používáme také oddílová trika, která lze zakoupit přímo u vedoucích.

Igelit:
Pevná plachta velikosti 2×1 m slouží jako podložka pod karimatku proti jejímu zašpinění, ale najde i jiné uplatnění při různých venkovních aktivitách.

Obecné rady a postřehy ohledně vybavení:
Zavazadlo je základ – je nutno mít batůžek na záda (i po Praze), v žádném případě se nehodí tašky do ruky.
Na vícedenní výpravu doporučujeme batoh, či krosnu 50–60 litrů s kapsami.

Spací pytel:
dle našich zkušeností je lepší mumie s náplní duté vlákno do –10 °C

Podložka:
nutná jako izolace proti vlhku a chladu. Nejraději užíváme stříbrné alumatky, protože jsou lehké a skladné, může být také karimatka, která má lepší izolační vlastnosti, ale je objemnější. Dále je nutný pevný igelit proti ušpinění odspodu.

Jídelní náčiní:
– ešus trojdílný, raději s oušky, látkový obal.
– plechový hrneček
– lžíce

Obuv:
volit podle počasí. Nejlepší jsou pohory – vysoké, pevné, prodyšné, ale nepromokavé. V horkém počasí postačí botasky. Na výpravy nevozíme holinky, ale raději náhradní pevnou obuv. Do malého batůžku i na jednodenní výpravu náhradní ponožky.

Deník:
sešit A5 v tvrdé vazbě poslouží k zaznamenávání zážitků z jednotlivých akcí – nedocenitelný pomocník.

Zápisník:
doporučujeme použít kroužkový blok velikosti A6, do kterého se vkládají jednotlivé listy a je v něm tudíž možno upravovat pořádek – dívky budou postupně dostávat různé šifry, písničky apod.

Uzlovačka:
provázek o tloušťce 4–6 mm a délce 1,5 m – dobře poslouží švihadlo zbavené úchytů