O nás

Skautské středisko v Praze Vysočanech, celým názvem Junák – český skaut, středisko Bratří Mašínů Praha, z. s. má dnes kolem 140ti členů a skládá se z celkem šesti oddílů – čtyř dětských a dvou oldskautských.

Střediskový sraz 2016 Mladá Boleslav


Veškeré informace o skautingu u nás přináší stránky skaut.cz


Z HISTORIE STŘEDISKA

Naše středisko bylo založeno začátkem ledna roku 1990, krátce po obnově skautingu u nás. Ještě o něco dál do historie sahá působení samotného oddílu Ginkgo, jehož první schůzka proběhla 7. března 1985, pod vedením Cyrana s Admíralem.

 

Úryvek z textu: GINKGO-25-let (celá historie oddílu Ginkgo 1985 – 2010)

„… V lednu jsme spolu s Hamalkou založili skautské středisko a tak Kim oznamuje v „Občasníku“ ZO, že „u naší ZO vzniklo 53. skautské středisko Atahokan, které má ve třech oddílech přibližně 70 členů: 106. oddíl – Ginkgo, 43. – dříve Devětsil a 100. oldskautský“. Založení proběhlo slavnostně v Modrých horách za účasti zmíněných tří oddílů. V rámci skautské organizace jsme se opět přihlásili pod Prahu 2.

Sám oddíl Ginkgo dostal číslo 106 a dále se rozrůstal a po táboře 1992 se rozdělil na skauty a vlčáckou smečku, ještě později vznikl roverský kmen Modrý květ (dnes již neexistuje) – všechny tři oddíly nesly číslo 106. Průběžně se k našemu středisku přidalo několik dalších oddílů (skauti, skautky i další vlčata) a pak zanikaly …“

Obrázky z minulosti