Mravenci

106. oddíl benjamínků Mravenci – pro kluky a holky od 6 let

Schůzky: každý čtvrtek od 17.00 do 18.00

Náš oddíl je určen holkám i klukům z 1. tříd. Naším cílem je hlavně si hrát a učit se být v kolektivu. Dbáme na skautskou výchovu – učíme se být všichni kamarádi, mluvit slušně, umět se rozdělit, nikomu se neposmívat, hrát fér, přiznat se k nějaké nepravosti, pomáhat ostatním apod.

Během schůzky se snažíme být co nejvíce venku, pokud to počasí dovoluje, a co nejvíce se hýbat, běhat, skákat – prostě dovádět. Hrajeme i hry, při kterých trochu procvičíme mozek, aby se něco naučil, něco si zapamatoval apod. Občas si trochu malujeme nebo si něco vyrobíme. Jednou za čas vyrazíme na odpolední výlet do lesa zahrát si dobrodružné hry a trochu se naučit něco o přírodě.

Pokud to vyjde, tak v létě pořádáme týdenní skautský tábor.

Vedení:

Věra Vosecká – Ferda
e-mail: vera.vosecka@seznam.cz

Lucie Bulková – Bludička
e-mail: kitzi@seznam.cz

MravenciMravenci

Chci přihlásit své dítě

Letní tábory 2017

TáborSníh a mráz je pryč, venku se probudilo jarní, ne-li rovnou letní počasí. Ač je začátek dubna a do prázdnin ještě pár měsíců zbývá, naši vedoucí již nějakou dobu pilně pracují a připravují letošní tábory.

V roce 2017 naše středisko pořádá celkem 5 letních táborů, termíny jsou podobné loňským, místo konání mění pouze dívčí oddíl.

Pro přehled přidáváme souhrnnou tabulku:

Místo konání Termín
Vlčata Tábořiště Trnávka, Červená Řečice 02.07.2017 – 15.07.2017
Skauti Tábořiště Trnávka, Červená Řečice 01.07.2017 – 15.07.2017
Světlušky a skautky Tábořiště Valdov, Valdov u Nové Paky 01.07.2017 – 15.07.2017
Mravenci Sakutská základna Šiškovice, Železné Hory 30.07.2017 – 05.08.2017
Skautky (2. tábor) Třebechovice pod Orebem 08.08.2017 – 13.08.2017

Střediskový sraz Mladá Boleslav

IMG_0650Je tomu rok, co se naposledy naše oddíly setkaly společně na jedné akci – na srazu v Červeném Hrádku. Letošní sraz byl oproti tomu loňskému pouze jednodenní a uskutečnil se v sobotu 19. března 2016  na skautské základně v Mladé Boleslavi.

O přípravu programu celého dne včetně velké hry se postarali skauti a patří jim za to velká pochvala.

Pokračovat ve čtení

Sešli jsme se u Sedlčan

2015-03-21_strediskova_vyprava_43O víkendu 21.–22. března 2015 se ve skautské rezervaci na Červeném Hrádku u Sedlčan potkaly všechny dětské oddíly z našeho střediska: starší skauti i skautky, mladší vlčata i světlušky a v neděli i benjamínci (Mravenci). Počítáme-li i přítomné dospělé, místní základna a její okolí se tak zaplnily halasem dobré padesátky účastníků.

Zejména v sobotu počasí vysloveně vybízelo ke společným hrám. V jasném jarním dni jsme se venku opakovaně vyřádili a večer stihli kromě promítání historických fotek a zpívání i porci zábavy při společenské atrakci Kufr (připravené skautkami). Nedělní dopoledne vyplnila velká bojovka skautů Safari na poctivé lovce zvířat a nepoctivé pašeráky, která některé náruživé obchodníky vtáhla na celé dvě hodiny i přes sychravé teplotní podmínky. Díky všem zapojeným, byla to po delší době zase společná akce všech!

Pokračovat ve čtení

Zprávy z tábora vlčat, světlušek a Mravenců 2014

tábor 2014

Čtvrtek 10. 7. Opět pršivý den. Děti se těší na zítřejší příjezdy rodičů, uzavírají se pomalu táborové hry, počítají se body. Přes den pršet přestává, bláta naštěstí zatím není tolik a řeka se zvedá jen minimálně. Světlušky večer odcházejí pod skálu na svůj slavnostní slibový oheň. Předposlední táborová noc je výjimečně jasně úplňková a bezdeštná. Doufáme, že i závěrečný oheň zítra proběhne v suchu.

Středa 9. 7. Prší od brzkého rána, řeka ale zatím nestoupá a během dne tábor i louka vysychají. Hrají se venkovní hry, vlčata se na kus programu spojují s Mravenci a sami si ještě pořádají táborovou olympiádu. Déšť se spustí znovu po večeři, plánovaný oheň Mravenců a slibový oheň světlušek se tedy zatím odkládají. Nálada v táboře je ovšem spíš dobrá, povodeň ani zatopenou louku ještě řešit nemusíme.

Úterý 8. 7. Možná poslední horký den. Světlušky se vypravují koupat k pastvinské přehradě, vlčata a zejména Mravenci v táboře připravují obědovou bramboračku a k večeři čočku. Slunečné počasí ukončuje přeháňka s kroupami a odpolední deštík, zatím jsme ale v suchu.

Mravenci – první bouřka na táboře kolem poledne, zvládli jsme a noc byla klidná. Už se objevilo sem tam stýskání, ale zvládáme. Připravovali jsme oběd i dřevo na oheň. Děti vše skvěle zvládají. Nálada je výborná. Zranění žádná, sem tam oděrka, sem tam klíště.

Pondělí 7. 7. Vstáváme znovu do vyhřátého rána, během dne panuje horko až přes míru. Vlčata se pouštějí na celý den na koupací výlet k přehradě na Pastvinách, kde si v porovnání s řekou u tábořiště už i zaplavou. Světlušky a Mravenci zůstávají v táboře a připraví mezitím k večeři vydařené rizoto. Během opět teplé noci vyrážejí světlušky (Filly, Mína a Křeček) na noční cestu – úkol do Tří kapek rosy.

Neděle 6. 7. Program je volnější: zájemci vyrážejí na mši, vlčata a světlušky plní všemožné odborky, stezky a speciální zkoušky (u světlušek Tři kapky rosy), hrají se míčové hry, hojně se koupeme v Orlici (oblíbené jsou „masáže“ u vodopádku). K obědu vaří světluščí služba špagety s boloňskou omáčkou a k večeři krupici. U slavnostního ohně skládají Sekaná, Tlouk, Ježek a Vodník (Štěpán) vlčácký slib.

Mravenci mají za sebou první noc. Všechno perfektně zvládli. Večer nebylo žádné stýskání, žádné slzičky, takže super. V 9 jsme je uložili, tak v 10 už někdo i spal. :-) Nikdo se nepočůral. Všichni jsou skvělí a jsem z nich nadšená. Ferda

Tábor 2014Sobota 5. 7. Den plný návštěv. Na tábořiště přijíždějí oldskauti, návštěva z pražského skautského kraje a jako účastníci na druhý týden tábora naši benjamínci Mravenci. Vlčata náruživě hrají brännball, světlušky se v rámci táborové hry strojí do přírodních převleků. Díky polní pekárně, kterou přivezli naší pomocníci, máme ke svačině dokonce i pizzu. Přes den spadne jen malá přeháňka, jinak je hezky. Pokračovat ve čtení