Mravenci

Lucie Bulková – Bludička
e-mail: kitzi@seznam.cz
telefon: 777 078 031

Náš oddíl je určen holkám i klukům z 1. tříd. Naším cílem je hlavně si hrát a učit se být v kolektivu. Dbáme na skautskou výchovu – učíme se být všichni kamarádi, mluvit slušně, umět se rozdělit, nikomu se neposmívat, hrát fér, přiznat se k nějaké nepravosti, pomáhat ostatním apod.

Během schůzky se snažíme být co nejvíce venku, pokud to počasí dovoluje, a co nejvíce se hýbat, běhat, skákat – prostě dovádět. Hrajeme i hry, při kterých trochu procvičíme mozek, aby se něco naučil, něco si zapamatoval apod. Občas si trochu malujeme nebo si něco vyrobíme. Jednou za čas vyrazíme na odpolední výlet do lesa zahrát si dobrodružné hry a trochu se naučit něco o přírodě.

Pokud to vyjde, tak v létě pořádáme týdenní skautský tábor.

Nejnovější fotky z akcí Mravenců: http://mravenci-ginkgo.rajce.idnes.cz/

Chci přihlásit své dítě

Tábor Šiškovice 2017

Začátek skautského roku 2017/2018

Se začátkem září opět začíná také nový skautský rok – znovu se tak naplno rozjíždí chod jednotlivých oddílů. Oproti loňsku nedochází k žádným výrazným změnám.

Pro přehlednost přidáváme souhrnnou tabulku naších dětských oddílů. V případě zájmu o vstup do  oddílu doporučujeme kontaktovat přímo daného vedoucího. Děkujeme

oddíl Mravenci Světlušky Vlčata Skautky Skauti
pro koho holky a kluci, 1. třída holky, 2. – 5. třída kluci, 2. – 4. třída 6.-9. třída 5.-9. třída
schůzky čtvrtek 17.00 – 18.00 pondělí 16:30 – 18:30 pondělí 16:30 – 18:30 středa 16:30 – 18:30 úterý 16:30 – 18:30
vedoucí Věra Vosecká – Ferda Anna Nepilová – Poletucha Jana Křížová – Princezna Lucie Doležalová – Lucka Tomáš Vydra – Tygr
kontakt e-mail Ferda e-mail Poletucha e-mail Princezna e-mail Lucka e-mail Tygr
stránky oddílu Mravenci světlusky vlčata skautky skauti
příjímáme nováčky na dotaz ne (plná kapacita) ne (plná kapacita) ne (plná kapacita) ano

Letní tábory 2017

TáborSníh a mráz je pryč, venku se probudilo jarní, ne-li rovnou letní počasí. Ač je začátek dubna a do prázdnin ještě pár měsíců zbývá, naši vedoucí již nějakou dobu pilně pracují a připravují letošní tábory.

V roce 2017 naše středisko pořádá celkem 5 letních táborů, termíny jsou podobné loňským, místo konání mění pouze dívčí oddíl.

Pro přehled přidáváme souhrnnou tabulku:

Místo konání Termín
Vlčata Tábořiště Trnávka, Červená Řečice 02.07.2017 – 15.07.2017
Skauti Tábořiště Trnávka, Červená Řečice 01.07.2017 – 15.07.2017
Světlušky a skautky Tábořiště Valdov, Valdov u Nové Paky 01.07.2017 – 15.07.2017
Mravenci Sakutská základna Šiškovice, Železné Hory 30.07.2017 – 05.08.2017
Skautky (2. tábor) Třebechovice pod Orebem 08.08.2017 – 13.08.2017

Střediskový sraz Mladá Boleslav

IMG_0650Je tomu rok, co se naposledy naše oddíly setkaly společně na jedné akci – na srazu v Červeném Hrádku. Letošní sraz byl oproti tomu loňskému pouze jednodenní a uskutečnil se v sobotu 19. března 2016  na skautské základně v Mladé Boleslavi.

O přípravu programu celého dne včetně velké hry se postarali skauti a patří jim za to velká pochvala.

Pokračovat ve čtení

Sešli jsme se u Sedlčan

2015-03-21_strediskova_vyprava_43O víkendu 21.–22. března 2015 se ve skautské rezervaci na Červeném Hrádku u Sedlčan potkaly všechny dětské oddíly z našeho střediska: starší skauti i skautky, mladší vlčata i světlušky a v neděli i benjamínci (Mravenci). Počítáme-li i přítomné dospělé, místní základna a její okolí se tak zaplnily halasem dobré padesátky účastníků.

Zejména v sobotu počasí vysloveně vybízelo ke společným hrám. V jasném jarním dni jsme se venku opakovaně vyřádili a večer stihli kromě promítání historických fotek a zpívání i porci zábavy při společenské atrakci Kufr (připravené skautkami). Nedělní dopoledne vyplnila velká bojovka skautů Safari na poctivé lovce zvířat a nepoctivé pašeráky, která některé náruživé obchodníky vtáhla na celé dvě hodiny i přes sychravé teplotní podmínky. Díky všem zapojeným, byla to po delší době zase společná akce všech!

Pokračovat ve čtení