Mravenci za sebou mají další výpravu

Předvánoční akce Mravenců 15. 12. 2012

V sobotu 15. 12. se uskutečnila druhá výprava Mravenců. Trochu nás zradilo počasí, neboť v sobotu od rána byla velká ledovka a ještě k tomu intenzivně pršelo. Změnili jsme tedy plány a místo do Ďáblického háje vyrazili do klubovny.

Jelikož jsme měli sraz na Vysočanské, tak nás čekala menší procházka, ale tu jsme si nakonec docela protáhli. Díky ledovce děti samozřejmě cestou dost padaly, nejdřív s nechutí, ale později už schválně a s velkým smíchem. Poté, co jsme zjistili, že sníh je ideální na stavění, postavili jsme několik sněhuláků. Jestli ještě neroztáli, můžete si je prohlédnout na place mezi vysočanskou poliklinikou a vedlejším fotbalovým hřištěm (případně v naši fotogalerii). Venku jsme si ještě zahráli honičku ve sněhových cestičkách, prohlédli si stopy ve sněhu, zejména psí, ale také svoje a už spěchali do klubovny. Přestože jsme byli venku jenom hodinu a kousek, byli jsme dost promočení. V klubovně už na nás ovšem čekala zapálená kamna, takže to bylo moc příjemné. Nejprve jsme se pořádně nasvačili a potom už hráli hry – hrníčkovou úkolovanou a poté hazardní hry o bonbony – sisinky.

Získali jsme několik nových přezdívek: Martinka je Smíšek, Maxík Slůně a Anička Bonbonek/Sisinka. Nakonec musím říci, že na to, jak to vypadalo kvůli počasí nepříjemně, to byla výborná výprava, kterou jsme si nádherně užili.

 

Komentáře jsou zakázány.