Mravenčí výprava za Ferdou Mravencem

Mravenci v Ďáblickém háji (23. 3. 2013)V sobotu 23. března jsme se vydali do Ďáblického háje po stopách Ferdy Mravence a jeho kamarádů, kteří nám v lese připravili různé úkoly. Mravenci si tak vyzkoušeli projít „pavoučí stezkou“ mezi stromy, hledali ztracená zvířátka, zpívali písničku polámanému mravenečkovi nebo před sebou kutáleli svou kuličku, jako to dělá brouk hovnivál. Cestou jsme potkávali různé stromové skrýše, kam jsme se pokoušeli všichni vejít. Zimu jsme odháněli hrou „Na desetníka“ a teplým čajem. Tak nám cesta rychle utíkala, a než jsme se nadáli, byli jsme z lesa venku. Ještě jsme si zkusili, jak nám jde „válet sudy“, a pak už jsme šlapali na autobus. Tak jsme v pořadí již čtvrtou výpravu zdárně zvládli a těšíme se na další, která snad konečně bude opravdu jarní.

 

Komentáře jsou zakázány.