Mravenci na druhé výpravě našli stříbrné vejce

V sobotu 23. 11. jsme se vydali na další výpravu a naším úkolem bylo získat stříbrné vejce. Samozřejmě, že to nebylo nic lehkého a vyžadovalo to zdatné a chytré Mravenečky.

Nejprve jsme museli proběhnout bránou, která nezůstala chvilku v klidu. Když jsme to všichni zvládli, tak abychom se dozvěděli, co dál, museli jsme prokázat, že máme přesnou mušku, a získat zprávu rozvěšenou po stromech. Zpráva nás poslala dál najít čarodějnici. Čarodějnice byla trochu děsivá, ale i trochu legrační, a museli jsme se naučit kouzlo a to čarodějnici předvést, teprve potom nám prozradila, že naše další zastávka bude u koroptvičky. Koroptvička měla velký zobák a ve svém hnízdě ukrývala vajíčka. Nedalo se nic dělat, museli jsme je ukrást, protože v jednom z nich se opět ukrývala zpráva, že k pokladu nás dovede skřítek s červenou čepicí. Skřítek se po svačině objevil, a když jsme ho pronásledovali, našli jsme jeho opuštěnou čepici a pod ní poklad – stříbrné vejce pro každého.

Zahráli jsme si i další hry, například pískací schovku a samozřejmě Na desetníka, naši nejoblíbenější. Na naší první výpravě získal přezdívku Timík, je z něho Včela, a na této výpravě získal zase přezdívku Filip – odteď je to záchranář Čip. Naše další společná akce bude vánoční besídka v sobotu 21. 12. odpoledne.

Komentáře jsou zakázány.