Mravenci mají za sebou první letošní výpravu

MravenciPrvní výprava do Ďáblického háje se velice vydařila. Přálo nám počasí, sluníčko svítilo, žádný studený vítr, žádný déšť. Děti byly nadšené z podzimní přírody, největší atrakcí bylo klouzat se po zadku z kopce po spadaném listí, sbírat žaludy (které už měly klíčky, aby se mohly v zemi uhnízdit a mohly z nich vyrůst nové stromy), lézt po skalkách, které jsme potkali cestou, a podobně. Na konci jsme objevili spadlou kládu, kterou jsme všichni přešli i přeskákali různými způsoby. Samozřejmě jsme si zahráli i spoustu her. Největší úspěch měla hra Na desetníka, kterou jsme hráli průběžně celou cestu. Ale také jsme šli cestou po značkách, abychom našli poklad, lovili jsme zvířata v Africe a zahráli si na pískací schovku.

Výletu se zúčastnilo 17 dětí, a přestože na začátku bylo pár slziček, zejména u nových dětí, které ještě výpravu nezažily a možná se trochu obávaly, co se vlastně bude dít, a nechtěly se odpoutat od maminek, tak na konci byly všechny spokojené a usměvavé. Na fotky je možno se podívat na webu v galerii u Mravenců. Příští výprava, která bude velice podobná, se koná 23. 11.

Komentáře jsou zakázány.