Masopust u Mravenců

Masopust u Mravenců (11. 2. 2013)Tentokrát jsme na schůzce (11. února) využili toho, že v úterý je masopust, a udělali si karneval. Na začátku jsme si popovídali o tom, že masopust je oslava plná veselí, karnevalových masek a hlavně jídla, protože po něm následuje 40denní půst od Popeleční středy až do Velikonoc. Následovalo představení jednotlivých masek – naše dvě děvčátka byla úžasně kreativní a místo za princezny se převlékla jedna za žabičku a druhá za geparda. Ale i ostatní masky se moc povedly, a tak jsme mezi námi přivítali rytíře, Spidermana, dva pavoučky a piráta. A protože byly masky tak krásné, tak máme i nové přezdívky – Ondra je Rytíř, Honzík Pavouček a Patrik Pirát.

Soutěžily jsme o sladkosti v různých hrách, jako je malování ocásku prasátku poslepu, běh se lžící a pingpongovým míčkem, hod pingpongovým míčkem na cíl, ustřihnutí sladkůstky se zavázanýma očima a namotání bonbónku na tužku. Pak následovala svačinka – v duchu masopustu jsme si pochutnali na veselých koláčcích s tvarohem a čokoládou. A po svačince jsme se pustili do „pečení“ koláčků z papíru za pomoci pastelek a lepidla. A protože Mravenečci byli moc šikovní, tak nám na konci zbyl čas ještě na pantomimu, kde děti předváděly a hádaly povolání.

 

Komentáře jsou zakázány.