Čarodějnická výprava Mravenců 2014

čarodějniceJelikož se blížil konec dubna, tak jsme se v sobotu 26. 4. vypravili spálit všechno čarodějné zlo v ohni. Vyrazili jsme již dopoledne z Depa Hostivař směr Babice. První zkouška nás čekala v autobuse, který byl přeplněný, přetopený a cesta dlouhá. Ale se vším jsme si jako správní skauti poradili. Po krátké procházce lesem jsme se u Berušky na zahradě naobědvali a rychle se přestrojili a proměnili na čaroděje a čarodějky.
Nejprve jsme si všichni vyrobili čarodějnici – vybarvili, vystřihli a dovnitř jsme všichni vymysleli nějakou zlou vlastnost, kterou chceme spálit, aby ze světa zmizela – objevovalo se zlobení, bouchání, ubližování, prskání apod.

Poté jsme se vrhli na výrobu čarodějného lektvaru. Nejprve jsme po skupinkách plnili spoustu úkolů, za něž jsme získali různé přísady do lektvaru – běh v sedmimílových botách, let na koštěti, hledání pavoučků ve slizu, házení ropuchou na cíl apod. Poté jsme se všichni sesedli a po naplnění našich lahviček všemi přísadami a pronesení kouzelného zaříkadla nám lektvar krásně vybublal.

Pak už přišla řada na rozdělání ohně a spálení všech našich vyrobených čarodějnic a s nimi i všech zlých vlastností, které nás trápí. Když jsme si opekli buřty a ještě si trochu pohráli na zahradě – zaskákali na trampolíně, zahráli fotbal, ale i jiné sportovní hry –, byl už čas vypravit se na autobus, který nás dovezl zpátky k rodičům.

Komentáře jsou zakázány.